ŻYCZENIA IMIENINOWE DLA BOLESŁAWA 🌻💐 KARTKA Z ŻYCZENIAMI 💟 19 SIERPNIA 💟 W DNIU IMIENIN


ŻYCZENIA IMIENINOWE DLA BOLESŁAWA 🌻💐 KARTKA Z ŻYCZENIAMI 💟 19 SIERPNIA 💟 W DNIU IMIENIN 

 📆19 SIERPNIA 

Dziś imieniny obchodzi Bolesław

Imię znane jest we wszystkich językach słowiańskich. W naszym kraju pojawiło się za sprawą Dąbrówki, która była córką czeskiego księcia Bolesława Srogiego, żoną Mieszka I i matką Bolesława Chrobrego. Od tego momentu imię zastrzeżone było wyłącznie dla Piastów. Od połowy XV wieku nadawano je również synom szlacheckim.

Podstawą imienia jest rdzeń „bole-” oznaczający „dużo, więcej”. Pochodzi on od przysłówka „bojle”, ten zaś od przymiotnika „boli”. W połączeniu z elementem „sława” imię można przetłumaczyć jako „ten, który będzie miał dużo sławy”.

Osoba o tym imieniu jest konkretna i zaradna w każdej sytuacji. Wynika to z pewności siebie – Bolesław nie przyjmuje do wiadomości, że coś jest dla niego nieosiągalne. Nierzadko porywa się więc z motyką na słońce, ale ta odwaga procentuje u niego zdobywaniem doświadczenia.

Można to porównać do chłopca, który pierwszy raz brał udział w bójce. Ma podbite oko, ale gdy zostanie znów zaatakowany będzie wiedział jak się skutecznie bronić. Nie jest to przypadkowe porównanie, Bolek bowiem ma dość krewki charakter – łatwo wpada w złość i gniew, zwłaszcza jeśli ktoś go zaczepia i obraża. Nie potrafi odpuścić, udawać że czegoś nie słyszy, stąd bójki zdarzają mu się od najmłodszych szkolnych lat. Już jako dorosły mężczyzna ma ten problem szczególnie pod wpływem alkoholu, choć bardzo rzadko jest prowodyrem. 

Powinien uważać, ponieważ może mieć przez to problemy z prawem, a jest przecież porządnym i sprawiedliwym człowiekiem. Ma wręcz obsesję na punkcie honoru, zasad, moralności, a kłamstwo, zdrada są dla niego czymś obrzydliwym. 

Nie kryje tego i wzbudza tym zaufanie. Należy do osób, które znajdując portfel z pieniędzmi od razu sprawdza komu go odesłać. Dużo więc zależy od tego jak Bolesław ukierunkuje swoją energię i temperament, ma potencjał bowiem by zostać cenionym wojskowym, strażakiem czy policjantem. Ma chłonny umysł, jest otwarty na wszelkie nowości. Jeśli tylko będzie stale się dokształcał i solidnie pracował, ma na to duże szanse.

https://youtu.be/DCti4Q6hbKc

 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! 

 #życzeniaimieninowe #życzenianaimieniny #wdniuimienin #piękneżyczenia #pieknezyczenia #zyczeniaimieninowe #zyczeniaimieniny #kartkazzyczeniami #kartkazżyczeniami #BOLESŁAW #19SIERPNIAKomentarze

Popularne posty z tego bloga