Życzenia imieninowe dla Lecha

 Dziś imieniny obchodzi LECH!

Jest to jedno z najstarszych polskich imion o trudnej do ustalenia etymologii. Jego pierwotne znaczenie wiąże się ze słowem „lścić” które oznacza podstępne działania. Przypuszczalnie było ono zdrobnieniem hipotetycznych średniowiecznych imion Lścimir, Lścisław.

Lech, brat Czecha i Rusa to legendarny protoplasta Polaków, który słynął ze sprytu. Nazwę plemienia Lechitów którą wymyślił Wincenty Kadłubek też od zawsze wiązano z chytrością i przebiegłością. W swoim dziele „Kronika polska" pisze „dano mu imię Lestko, to jest przebiegły, ponieważ więcej nieprzyjaciół zniszczył przebiegłością niż siłą”.

Współczesny Lech wyróżnia się tą samą cechą. Dzięki sprytowi wychodzi cało z każdej niemal afery i opresji, niczym kot zawsze spada na cztery łapy.

Swoje zdolności zawdzięcza umiejętności wnikliwej obserwacji otoczenia, pomysłowości i inteligencji. Jest niczym wytrawny szachista – opanowany, potrafi zaplanować kilka kroków do przodu, przewidzieć ruchy przeciwnika, i w końcu uderzyć w odpowiednim momencie.

Oczywiście jak mało komu po prostu dopisuje mu szczęście. Jest gospodarczy i zaradny, więc potrafi wykorzystać uśmiech fortuny. Świetnie sprawdza się w takich zawodach jak analityk, logistyk, makler, prawnik, manager. Nie lubi przyznawać się do porażek.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

ŻYCZENIA NA IMIENINY LECHA PIĘKNE ŻYCZENIA IMIENINOWE W DNIU IMIENIN LECH

Komentarze

Popularne posty z tego bloga