Życzenia imieninowe dla Włodzimierza

Dziś imieniny obchodzi WŁODZIMIERZ!

WŁODZIMIERZ  - jest to słowiańskie imię męskie, które składa się z dwóch elementów „Włodzi-„ i „-mierz”. Pierwszy z nich oznacza „panować”, drugi pochodzi od „mir” , czyli „pokój”.

W Polsce imię poświadczono po raz pierwszy już w XI wieku jako Włodymir (1198). Późniejsze jego postacie to Władymir, Włodzimir, oraz zdrobnienia takie jak Włodko i Włodek.

Włodek łączy skromność z dużą pewnością siebie. Jest altruistą, który dzięki temu ma świetny kontakt z innymi ludźmi. Widać to choćby w tym, jak potrafi wkomponować się w każdy zespół – zarówno jako jego lider, jak i dyskretny doradca.

Dla wspólnej sprawy potrafi odsunąć się na bok, przedłożyć dobro ogółu nad swoje własne. Chce być użyteczny, czuć się potrzebny, choć nie zabiega za wszelką cenę o komplementy i pochwały. Te nawet go trochę zawstydzają, ale w głębi serca bardzo cieszą.

Jest kulturalnym, spokojnym i życzliwym mężczyzną, stąd ma wielu kolegów i przyjaciół. Ogłada towarzyska, wrażliwość, inteligencja działają też na płeć przeciwną, choć Włodzimierz ma duże wymagania wobec potencjalnej partnerki.

Bywa więc, że bardzo długo szuka odpowiedniej kandydatki na żonę. Podobają mu się inteligentne kobiety, które błyszczą na salonach, potrafią się zachować w towarzystwie, mają nienaganne maniery.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

#imieniny #Włodzimierz #Włodek #życzeniaimieninowe #11sierpnia
Komentarze

Popularne posty z tego bloga